منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • جذاب مانند عکاسی در شب آموزش جامع عکاسی در شب

جذاب مانند عکاسی در شب آموزش جامع عکاسی در شب

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
جذاب مانند عکاسی در شب آموزش جامع عکاسی در شب

دنیا در شب متفاوت به نظر می رسد، که بیش از هر چیز دیگری مرا جذب کرد عکاسی در شب منجر به. همه چیز تاریک، مرموز و به دور از واقعیت خودش به نظر می رسد. در همین حال، اکثر مردم در خواب هستند و هنگام عکاسی از مناظر شهری تمرکز بیشتری دارید. اگرچه عکاسی از این مناظر در طول روز نیز جذابیت خود را دارد.

فیزیولوژی چشم ما در مقابل ساختار دوربین ما باعث می شود که در شب چیزهای مختلفی ببینیم. در طول روز، ساختار شبکیه یک تصویر واضح به ما نشان می دهد. اما با فرا رسیدن شب، تمام قسمت های چشم ما باید اضافه کاری کنند تا تصویر بهتری به مغز منتقل شود. دوربین ها نمی دانند سیستم بینایی ما چگونه کار می کند! و به لطف پیشرفت تکنولوژی، آنها توانایی ثبت رنگ ها را بدون توجه به سطح نور محیط دارند. دوربین ها به ما این امکان را می دهند که محیط تاریک اطراف خود را به روشی کاملاً متفاوت با آنچه که چشمانمان درک می کنند ببینیم. آموزش عکاسی شب به ما این امکان را می دهد که شب را با تمام رنگ های زیبایش ببینیم.

عکاسی در شب

نمایشی باورنکردنی در تاریکی زیر نور ماه

خسته کننده، مثل تمام روز

روزها برای من خسته کننده است. گول نخورید! من همچنین از آفتاب، قایق سواری و تابستان لذت می برم. اما وقتی شب فرا می رسد، او نمایشی شگفت انگیز در تاریکی با خود می آورد. نمایش نور طبیعی در آسمان فوق العاده جذاب و دیدنی است. مادرم می گوید اولین کلمه ای که گفتم «ماه» بود و عجیب اینکه بعد از گذشت این همه سال هنوز هم کلمه مورد علاقه من است. این “ماه” شگفت انگیز همچنان با زیبایی خود مرا مجذوب خود می کند و من هنوز نمی توانم منتظر عکس گرفتن از ماه کامل باشم.

ستارگان و سیارات معلق در فضا، که به شکل صورت های فلکی خود ظاهر می شوند، رنگ های آبی و قرمز قمرها در آسمان، و وسعت به ظاهر بی پایان کهکشان راه شیری مرا جذب می کند. بدون شب، چشمان ما نمی توانند این جهان را فراتر از سیاره ما ببینند.

آموزش عکاسی از آسمان شب

ماه یکی از بهترین و زیباترین سوژه ها برای عکاسی در شب است.

اگر شما هم مثل من در یک موقعیت جغرافیایی زندگی می کنید که آسمان شب کمتر ستاره ای و ساکن است عکاسی در شب اگر علاقه مند هستید، می توانید به تعامل نورها و سایه های مصنوعی تکیه کنید. ممکن است در طول روز و راه رفتن در خیابان از چیزی الهام نگیرید.

اما در شب، حتی معمولی ترین خیابان نیز می تواند جذاب به نظر برسد. مانند سایه ای که چراغ خیابان روی درختان یا عناصر دیگر می اندازد. به نظر من شب ها دنیا را به منظره زیبایی تبدیل می کنند که برای دیدنش لحظه شماری می کنم.

تبدیل لحظه به یک فرآیند

در برخی از تعاریف، عکاسی «ثبت یک لحظه خاص در یک رویداد» در نظر گرفته می شود. با وجود اعتقاد به این گفته، به نظر من عکاسی در شب این فقط یک لحظه نیست. به ندرت پیش می آید که با لحظه ای در شب برخورد کنید که جالب تر از برنامه ریزی قبلی شما برای عکاسی باشد.

شما برای عکاسی در شب باید فکر کرد و برنامه ریزی کرد. این نیاز به صبر دارد و نیاز به استفاده از تکنیک عکاسی دارد. این یک فرآیند کامل طول می کشد و این چیزی است که من دوست دارم.

من دوست دارم بیشتر از اینکه جلوی صحنه بایستم و دکمه شاتر را فشار دهم، انجام دهم و شب این فرصت را به من می دهد. به عکاسی در شبمعمولاً باید یک یا چند سوژه مناسب پیدا کنید، یک سه پایه راه اندازی کنید، دوربین خود را نصب کنید و زمانی که به چیزی که می خواهید عکس بگیرید فکر کردید، دکمه دوربین را فشار دهید.

محاسبه تأثیر نور محیط بر روی عکس و آزمایش تصاویر را به لیست اضافه کنید و متوجه می شوید که گرفتن عکس در تاریکی واقعاً پیچیده است. به این ترتیب، گرفتن یک عکس خوب در تاریکی بیشتر از ثبت یک لحظه به یک فرآیند تبدیل می شود.

عکاسی در شب

عکاسی در شب فراتر از ثبت یک لحظه است و نیاز به یک فرآیند جامع دارد.

از تاریکی نترس!

نور مایه حیات عکاسی است. اما فقط به دلیل غروب خورشید، لازم نیست دوربین خود را زمین بگذارید. دنیای کاملی از ثبت تصاویر خلاقانه در انتظار شما است، اما بسیاری از عکاسان به دلیل تغییر نسبتاً بزرگ در رویکردها و مجموعه ای از آموزش های به ظاهر جدید، از ادامه عکاسی در بقیه روز صرف نظر می کنند. شما باید از تاثیرات نور کم بر کیفیت تصویر و همچنین تنظیمات دستی دوربین خود آگاه باشید تا بیشترین بهره را از نور ببرید. با کمی تمرین و تمرین می توان به همه این موارد دست یافت. فقط باید برای شرکت در جشن عصر امروز وقت بگذارید.

انتخاب موضوع و قاب

شما می توانید طلوع و غروب خورشید را هر چند روز که دوست دارید تماشا و عکس بگیرید. اما ممکن است سایه پرنده ای که روی حصار خانه شما نشسته است، هنگام غروب آفتاب به شکلی منحصربفرد به خیابان بیفتد. بنابراین انتخاب اصلی خود خورشید نیست، با تمام زیبایی اش. در عکاسی در شب همچنین، تاریکی موضوع اصلی شما نیست. بلکه آنچه تاریکی ایجاد کرده است، موجب جاذبه می شود.

چه زمانی عکاسی در شبقاب کردن یک عکس در شهر آسان است، اما اگر به صفحه دوربین خود به صورت افقی نگاه کنید، خواهید دید که هیچ چیز واقعاً واضح نیست. شما می توانید تصویر را تا حدی روی صفحه ببینید، اما برای اینکه بتوانید به درستی کادربندی کنید، باید عکس های آزمایشی بگیرید.

این می تواند زمان بر باشد، به خصوص زمانی که برای هر عکس بیش از 30 ثانیه منتظر می مانید، بنابراین باید یک چراغ قوه خوب همراه خود داشته باشید تا اطراف کادر را روشن کنید. هنگامی که فوکوس خودکار دوربین شما نمی تواند چیزی برای فوکوس در تاریکی پیدا کند، چراغ قوه کمک می کند.

عکاسی در شب

به دلیل نور ساختمان‌ها، قاب‌بندی عکس‌ها در شهر آسان‌تر از مناظر است.

تجهیزات عکاسی در شب را فراموش نکنید

وقتی آب و هوا عکاسی در شب هیچ جایگزینی مانند سه پایه های با کیفیت وجود ندارد. چه بخواهید از آسمان شب عکاسی کنید یا از یک صحنه خیابان، یا حتی نقاشی نور، سه پایه در میان سایر ابزارهای عکاسی متمایز است. بدون شک هیچ وسیله دیگری این همه امکانات خلاقانه را روی میز به شما نمی دهد.

اگر وزن، حجیم یا خراش ها و فرورفتگی های معمول استفاده از سه پایه شما را آزار می دهد، آن را جزئی جدایی ناپذیر از دوربین خود در نظر بگیرید، نه جزئی جداگانه. اگر از قبل سه پایه ندارید، آن را در بالای لیست خرید خود قرار دهید و بهترین مدل را متناسب با بودجه خود تهیه کنید.

عکاسی در شب

برای عکاسی طولانی شبانه، سه پایه مفیدترین ابزار شماست.

باتری ها در هوای سرد بیشتر مصرف می کنند، بنابراین همیشه دو عدد همراه داشته باشید. فرمت RAW نیز فضای بیشتری نسبت به JPEG اشغال می کند، بنابراین مطمئن شوید که فلش مموری کاملاً خالی و فضایی برای انتقال عکس ها به آن دارید.

فراموش نکنید که قبل از رفتن به محل عکاسی، لنز خود را تمیز کنید، اما در صورت کثیف شدن لنز در تاریکی، پارچه مناسبی نیز همراه خود داشته باشید تا آن را تمیز کنید. یک مشعل دستی قوی برای تمرکز و رنگ آمیزی نور و همچنین یافتن راه خانه به همراه داشته باشید، اما مهمتر از همه یک مشعل سر. یک ابزار مهم برای عکاسی در شب، چراغ قوه است که دستان شما را برای تنظیم دوربین باز می گذارد.

یک چراغ قوه در این مورد می تواند بسیار خوب عمل کند و اگر دقت کنید، چراغ قوه ای را می خرید که دارای نورهای متنوع و بدون قرمزی باشد، بنابراین وقتی تنظیمات دوربین را تغییر می دهید، چشمان شما از نور تاریکی که صرف می کنید آسیب نبیند. ساعت با اقتباس شده است، محافظت می کند.

شب برای همه خوشایند نیست!

عکاسی در شب در مقایسه با سبک زندگی پرشتاب امروزی، که در آن نامه به صورت آنی تحویل داده می شود و شما حتی برای خرید اولیه ترین چیزها نیازی به ترک خانه ندارید، کمی عجیب به نظر می رسد.

جایی که گوشی‌های هوشمند و فناوری زندگی ما را تغییر داده‌اند، عکاسان شب در دهه گذشته گیر کرده‌اند. البته فقط از نظر سبک زندگی وگرنه از همه این پیشرفت ها برای پیشبرد کارشان استفاده می کنند.

ساعت‌ها از خانه بیرون رفته‌اید و در تاریکی سفر کرده‌اید و وقتی به خانه می‌رسید کمتر از انگشتانتان عکس گرفته‌اید. برای همسرتان که در رشته خاصی از حرفه شما نیست چه پاسخی خواهید داشت؟ جادوی عکاسی در شب زمان می برد و شما نیاز به تعهد به خانواده خود دارید. در اینجا می توان گفت که عکاسی در شب برای همه مناسب نیست.

برای اطلاع از آخرین اخبار سایت نورنگار و همچنین دریافت کد تخفیف ارزشمند 20 هزار تومان ایمیل خود را وارد کنید.