منو سایت

روش های عکاسی از ماشین در حال حرکت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
روش های عکاسی از ماشین در حال حرکت


تعداد بازدید: 51
زمان آموزش: 5

روش های عکاسی از ماشین در حال حرکت

فهرست مقالات [نمایش]

گرفتن عکس از ماشین در حال حرکت، جدای از اهداف تبلیغاتی، می تواند یک تجربه عکاسی لذت بخش نیز باشد. ماشین ها معنی زیادی دارند. از زمان اختراع خود، آنها نشان دهنده آزادی و ماجراجویی جاده باز بوده اند. در طول مسیر، آنها به نمادهایی تبدیل می شوند که بخشی از هویت مردم را تشکیل می دهند.

تیراندازی به ماشین در حال حرکت

اما یک چیز در طول زمان ثابت می ماند: آنها سوژه های عالی برای عکاسی می سازند. عکاسی از ماشین چه برای نمایش ظاهر شیک و کارآمد آنها برای عکس های تبلیغاتی باشد و چه تلاش برای گرفتن بخشی از معنای پشت وسیله نقلیه برای یک پروژه هنری، عکاسی از ماشین می تواند شامل انواع مختلفی از عکس ها باشد.

روش های عکاسی از ماشین در حال حرکت

بنابراین اگر فکر می کنید همه انواع مختلف عکاسی را امتحان کرده اید و به دنبال چیز جدیدی هستید، باید مدتی را صرف کاوش در دنیای عکاسی خودرو کنید.

روش های عکاسی از ماشین در حال حرکت

و اگر می‌خواهید روش‌هایی را بیاموزید که عکاسی خود را به سطح بالاتری برسانید، ما شما را تحت پوشش قرار داده‌ایم. این راهنما شما را با اصول اولیه عکاسی از خودرو آشنا می کند و برخی از بهترین نکات را به شما نشان می دهد که به شما در شروع کار کمک می کند.

روش های عکاسی از ماشین در حال حرکت

فردی که به عکاسی علاقه دارد لزوماً علاقه ای به ماشین ندارد یا برعکس. با این حال، از طریق عکاسی، این دو اشتیاق مختلف می توانند با هم ترکیب شوند تا کنجکاوی شما را تحریک کنند و شما را در هر جنبه ای که کمترین می دانید را آموزش دهند. چه پشت لنز باشید و چه پشت فرمان.

تیراندازی به ماشین در حال حرکت

ابتدا اجازه دهید آن را به دو دسته تقسیم کنیم: پارک شده و متحرک، یا از نظر عکاسی، ثابت و متحرک.
تکنیک عکاسی از ماشین های ثابت کاملا با تکنیک عکاسی از ماشین های در حال حرکت متفاوت است. برای یک ماشین پارک شده، دغدغه عکاس انتخاب زاویه عکاسی و نور مناسب است و زمان زیادی برای این کار دارد.

روش های عکاسی از ماشین در حال حرکت

اما برای یک فیلم متحرک، علاوه بر موارد فوق، سرعت عمل نیز ضروری است، زیرا ممکن است نتوانید یک صحنه را دو بار تکرار کنید.

عکاسی خودرو

در اینجا ما بر روی عکاسی از ماشین های متحرک تمرکز می کنیم و می خواهیم تکنیک های این نوع عکاسی را بررسی کنیم.

ماشین در حال حرکت است

تیراندازی به ماشین در حال حرکت یک چالش دیگر از نظر سختی است، زیرا وسایل نقلیه برای حرکت (و حرکت سریع!) طراحی شده اند. شاید بخواهید چند عکس از یک ماشین کاملاً جدید یا یک ماشین کلاسیک بازسازی شده در حال حرکت بگیرید.

ماشین در حال حرکت است

چند نکته در مورد نورپردازی

از آنجایی که خودروها برای تاکید بر طراحی پنهان آنها به رنگ براق هستند، عکاسی از آنها بدون تابش خیره کننده، انعکاس و “نقاط داغ” ناخوشایند از نورها می تواند یک چالش باشد. قانون ساعت طلایی عکاسی بسیار مهم است. ساعت بعد از طلوع و یک ساعت قبل از غروب آفتاب بهترین نور را برای عکس ها فراهم می کند. نور خورشید با زاویه کم به یک تصویر گرما و بافت می‌افزاید و به طور کلی نور کم به شما امکان می‌دهد راحت‌تر عناصر را در یک تصویر متعادل کنید.

همانطور که می دانید سطح خودروها (مخصوصاً خودروهای نو و براق) مانند یک آینه است. بنابراین اگر از ساختمان ها یا درختان جلوی ماشین عکس بگیرید، آنها از سطح منعکس شده و در عکس های شما ظاهر می شوند. در عوض، سعی کنید یک فضای باز در پشت خود داشته باشید، مانند یک زمین باز یا دریا.

روش های عکاسی از ماشین

اگر در یک مکان شلوغ هستید، همیشه می توانید سعی کنید دیدگاه خود را تغییر دهید. با پایین آوردن منظره یاب، ممکن است بتوانید از شر حواس‌پرتی‌های بازتاب‌شده خلاص شوید و به‌جای آن عکس بهتری با آسمان منعکس شده در ماشین بگیرید.

روش های عکاسی از ماشین در حال حرکت

بسیار مراقب باشید که انعکاس خود را در عکس وارد نکنید. اگر مشکل دارید، بهتر است دوربین را روی سه پایه قرار دهید، تایمر خودکار را تنظیم کنید و از عکس خارج شوید.

چندین روش برای عکاسی از یک ماشین در حال حرکت استفاده می شود:

یخ زدن ماشین در حال حرکت

در این حالت معمولاً از پرسپکتیو مورب استفاده می شود و در حالی که خودرو ثابت به نظر می رسد، حس حرکت در عکس به وضوح قابل مشاهده است. برای این نوع عکاسی باید از سرعت شاتر بالا استفاده کنید.

روش های عکاسی از ماشین

عکاسی از یک ماشین در حال حرکت از داخل ماشین در حال حرکت دیگر

لطفا هنگام انجام این کار بسیار مراقب باشید؛ قبل از اینکه حتی به عکس گرفتن فکر کنید، مطمئن شوید که از خود و دوربینتان به خوبی محافظت شده اید. متأسفانه، شما نمی توانید فقط سوار ماشین خود شوید، بزرگنمایی کنید و از پنجره چند عکس بگیرید. در عوض، باید سرعت، موقعیت و تنظیمات خود را با دقت انتخاب کنید. توصیه های زیر را در نظر بگیرید:

دوربین خود را در خودرو یا بدن خود با استفاده از بند محکم کنید.

دو ماشین باید با سرعت یکسانی حرکت کنند و ماشین شما کمی جلوتر و در لاین مجاور باشد. سرعت 60 کیلومتر در ساعت نقطه شروع خوبی است، زیرا شما حرکت خوبی در جاده و چرخ خواهید داشت، اما نه آنقدر سریع که تیراندازی دشوار شود.

دوربین خود را روی حالت عکاسی پیاپی قرار دهید و سرعت شاتر را روی 1/100 ثانیه یا بیشتر تنظیم کنید. کمی تاری خوب است زیرا حس حرکت را منتقل می کند.

از آنجایی که این نوع عکاسی شامل عناصر متحرک زیادی است (به معنای واقعی کلمه)، در نهایت با تصاویر ناموفق زیادی مواجه خواهید شد. اما اگر از حالت پشت سر هم استفاده می‌کنید، سرعت‌های شاتر مختلف را آزمایش می‌کنید و ساعت‌ها را صرف عکاسی می‌کنید، در نهایت عکس‌های واقعا خیره‌کننده‌ای خواهید داشت.

بیایید عکاسی از یک ماشین در حال حرکت را یاد بگیریم

استفاده از تکنیک پانینگ که بسیار رایج و موثر است.

قبلاً در مورد تیراندازی به ماشین در حال حرکت صحبت کرده ایم. اما اگر می‌خواهید یک افکت تاری حرکتی زیبا داشته باشید و از ایده عکاسی از پنجره ماشین در حال حرکت خوشتان نمی‌آید، چرا در عوض تکنیک پاننگ را امتحان نکنید؟

تکنیک نوشتن

برای شروع، ماشینی را انتخاب کنید که نسبتا کند حرکت می کند. سپس سرعت شاتر را روی سرعت نسبتاً آهسته (حدود 1/60 ثانیه) تنظیم کنید و دوربین را همراه با سوژه حرکت دهید. در حین انجام این کار، مطمئن شوید که سوژه در مرکز کادر قرار دارد.

تکنیک عکاسی از ماشین در حال حرکت

این تکنیک در صورت وجود تضاد بین پس زمینه و سوژه بسیار موثر است. به عنوان مثال، اگر از یک ماشین سفید در پس زمینه ای تیره عکس بگیرید، جلوه بسیار واضح تر خواهد بود.

روش های عکاسی از ماشین در حال حرکت

نکات مهم در تکنیک عکاسی پانوراما:

مکان: خود را در مکانی قرار دهید که هیچ کس یا هیچ چیز دیگری نتواند جلوی دید شما از سوژه را بگیرد. پس زمینه عکس خود را نیز در نظر بگیرید. اگرچه درست است که حواس‌پرتی‌ها در پس‌زمینه محو می‌شوند، اما همچنان می‌توانند حواس بیننده را پرت کنند. پس زمینه های تک رنگ یا ساده معمولا بهترین کار را دارند.

روش های عکاسی از ماشین در حال حرکت

با سوژه حرکت کنید: با نزدیک شدن به سوژه، به آرامی آن را با دوربین خود دنبال کنید. برای پشتیبانی بیشتر از دوربین، اگر از یک لنز تله فوتو طولانی استفاده می کنید یا لرزش خفیفی را تجربه می کنید، بهتر است از یک مونوپاد یا سه پایه با سر چرخان استفاده کنید.
برای بهترین نتایج، احتمالاً متوجه خواهید شد که باید خود را طوری قرار دهید که موازی مسیر سوژه باشید (این به تمرکز بهتر نیز کمک می کند).

فوکوس خودکار: اگر دوربینی با ردیابی فوکوس خودکار دارید، می توانید با فشار دادن دکمه شاتر تا نیمه، اجازه دهید دوربین برای شما فوکوس کند. اگر دوربین شما به اندازه کافی فوکوس خودکار سریع ندارد، باید روی جایی که قرار است عکس بگیرید، از قبل فوکوس کنید.

عکاسی: بعد از اینکه شاتر را رها کردید (این کار را تا حد ممکن آهسته انجام دهید تا لرزش دوربین کاهش یابد)، حتی پس از شنیدن کامل عکس، با سوژه حرکت کنید. این ردیابی نرم، تاری حرکت را از ابتدا تا انتها در عکس شما صاف می کند.

روش های عکاسی از ماشین در حال حرکت

تاخیر شاتر: اگر یک دوربین دیجیتال قدیمی دارید یا اگر یک دوربین سرگرمی و معمولی دارید، باید با مشکل “تأخیر شاتر” نیز مقابله کنید. تاخیر شاتر زمان بین فشار دادن دکمه شاتر تا لحظه ثبت عکس است.
اگر تاخیر شاتر دارید، باید یاد بگیرید که لحظه عکس را پیش‌بینی کنید و مطمئناً بعد از گرفتن عکس به خوبی به حرکت خود ادامه دهید.

آخرین کلمه

گرفتن عکس از ماشین در حال حرکت، جدای از اهداف تبلیغاتی، می تواند یک تجربه عکاسی لذت بخش نیز باشد. هم تکنیک انجماد ماشین و هم تکنیک پانینگ می توانند به عکاس کمک کنند تا حس دلخواه را منتقل کند. مسلم است که استفاده از تکنیک نوشتن نیاز به دقت بیشتر و زمان بیشتری دارد، اما نتیجه بسیار چشمگیر خواهد بود.

روش های عکاسی از ماشین در حال حرکت

دسته بندی ها

عکاسی حرفه ای

برچسب ها

عکاسی آمورش، جدیدترین مطالب، مطالب پیشنهادی

اشتراک گذاری

در فیس بوک مشترک شوید

عضویت در تلگرام

در گوگل پلاس مشترک شوید

در واتس اپ مشترک شوید