عکاسی از غذا ⭐ ایده های عکاسی مینیمال غذا + چیدمان

عکاسی از غذا ⭐ ایده های عکاسی مینیمال غذا + چیدمان

15- سبک تبلیغات

اولین ایده ای که می توانید استفاده کنید این است که به آموزش عکاسی تبلیغاتی روی بیاورید. گرفتن عکس برای فروش یک محصول می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. شما باید همه چیز را بررسی کنید. نور، عمق میدان، رنگ ها، سبک عکس و حسی که منتقل می کند باید با هم سازگار باشد تا بتوانید محصول را جذاب و زیبا جلوه دهید.

البته لازم نیست خیلی سفت و سخت باشید. می توانید با عکاسی از شکلات ها و شیرینی ها شروع کنید. گرفتن این نوع عکس بسیار آسان است و نیازی به تجهیزات خاصی ندارد. همچنین اگر بتوانید عکس بسیار خوبی بگیرید، ممکن است شرکت های مختلف علاقه مند به استفاده از کار شما باشند.

روش دیگری که می توانید در پیش بگیرید استفاده از غذا برای تبلیغ وسیله ای است که آن را ساخته است. این روش در بین سازندگان قهوه ساز بسیار رایج است. از آنجایی که اکثر این دستگاه ها بدنه براق دارند، من عکاسی با زاویه کم و نور کم را انتخاب کردم. دستگاه را هم روی سطحی براق قرار دادم.

به یاد داشته باشید که اگر قصد فروش چنین عکس هایی را از طریق سایت های فروش فایل دارید، باید هر گونه برند آشکار را با دقت حذف کنید. می توانید این کار را با چیدمان هوشمند اجزای صحنه یا استفاده از فتوشاپ در حین ویرایش انجام دهید.

عکاسی تبلیغاتی از غذا راهی عالی برای افزایش خلاقیت، بهبود تکنیک های نورپردازی و کادربندی و یادگیری تکنیک های جدید است. همچنین، این روش به شما کمک می کند تا تکنیک های ویرایش عکس را بسیار بهتر یاد بگیرید.

14- عکاسی مفهومی از غذا

عکاسی مفهومی یکی از چالش برانگیزترین سبک های عکاسی است، اما من آن را دوست دارم. وظیفه شما این است که یک مفهوم ساده پیدا کنید و آن مفهوم را به روشی جذاب از طریق تصاویر منتقل کنید. یکی از ساده ترین و در عین حال قدرتمندترین روش های عکاسی مفهومی غذا، استفاده از سبک مینیمالیستی است. این سبک صحنه را ساکت نگه می دارد و می توانید به جای یک غذای پر زرق و برق از یک ماده استفاده کنید. از غذاها و نوشیدنی های مورد علاقه خود برای ایده گرفتن استفاده کنید.

بیشتر اوقات، مردم قهوه و چای را متضاد یکدیگر می بینند. اما قهوه برای استراحت مناسب است و چای بیشتر به عنوان یک نوشیدنی آرامش بخش شناخته می شود. می توانید از قهوه و چای به عنوان مکمل یکدیگر استفاده کنید. به همین دلیل است که علامت کونگ فو خیر و شر گزینه خوبی برای نشان دادن این مشکل است.

13- استفاده از خصوصیات غذایی

همه ما می دانیم که برخی غذاها با احساسات خاصی مرتبط هستند. قهوه باعث بی قراری و بی خوابی و فلفل باعث عطسه می شود. فلفل چیلی نیز آتشین است. شما می توانید از این ویژگی ها در عکاسی بهره ببرید و مطابق سلیقه خود عکس های عالی بگیرید.

12- آکروباتیک غذا

چیدمان غذا به گونه ای که جاذبه را به چالش بکشد همیشه راه خوبی برای عکاسی از غذا و جلب توجه بیننده است. البته این کار می تواند بسیار سخت باشد و حتماً به وسیله ای برای حفظ تعادل جسم نیاز دارید. ابتدا باید در مرحله اول از غذا و ساپورت آن عکس بگیرید و سپس با همان تنظیمات نور از صحنه خالی عکس بگیرید. می توانید با استفاده از عکس دوم، پایه را از آخرین عکس خود حذف کنید.

مطمئن شوید که پس زمینه کاملا سیاه یا سفید باشد. به این ترتیب، حذف اشیاء اضافی از صحنه بسیار آسان تر خواهد بود.

11- استفاده از افکت های اسپلش

استفاده از افکت‌های مایع پاشش یکی از راه‌های پویایی بیشتر عکس‌های شما و لذت‌بخش‌تر کردن عکاسی از غذا است. هنگام عکاسی از این افکت ها، همیشه نظافت را در نظر داشته باشید. یک حوله در دست داشته باشید و از وسایل خود مراقبت کنید.

برای گرفتن عکس خوب از مایعات در حال پاشیدن، باید از سرعت شاتر سریع استفاده کنید. این کار با استفاده از فلاش بسیار آسان تر خواهد بود.

برای عکاسی در این سبک، دوربین خود را روی حالت عکاسی پیاپی قرار دهید و یک لحظه قبل از رها کردن سوژه، دکمه شاتر را فشار دهید (می توانید از حبه قند استفاده کنید).

10- تمهیدات مفرح

گاهی اوقات می توانید از اشیاء مختلف برای نشان دادن خلاقیت خود در عکاسی استفاده کنید. وقتی از فروشگاه های لوازم آشپزخانه بازدید می کنید، به دنبال اقلام زیبا و سرگرم کننده باشید. من با پایه تخم مرغی که در تصویر می بینید تونستم عکس های بسیار زیبایی بگیرم.

من به جای مغز شخصیتم از یک تکه گل کلم و مقداری پودر دارچین استفاده کردم. برای ایده گرفتن می توانید از تصاویر سایر عکاسان استفاده کنید. به عنوان مثال، عکس زیر یک ایده بسیار جهانی است و بسیاری از عکاسان از آن استفاده کرده اند. برای متفاوت کردن این عکس، از مرغ پلاستیکی استفاده کردم و آن را دورتر از پوسته تخم مرغ قرار دادم تا ایده خروج از زندان را بهتر منتقل کنم.

9- ایده های جدید

به راه های دیگری که می توان غذا را تهیه کرد یا خورد فکر کنید. باید خود را مجبور کنید که خارج از چارچوب فکر کنید تا به یک ایده جالب و خوب برسید. به عنوان مثال، من یک آبلیموی داشتم که هرگز استفاده نکردم، اما با استفاده از آن توانستم طرز تهیه قهوه با کپسول های مختلف را به روشی متفاوت بیان کنم.

اگر می خواهید پیامدهای فعالیت را نشان دهید، به جای نشان دادن آنها، باید جزئیات کافی را به تجهیزات اضافه کنید تا بیننده بتواند تصویر شما را به وضوح درک کند. در این عکس از لکه های قهوه روی آبلیمو برای این منظور استفاده کرده ام.

از آنجایی که این کار بسیار نامرتب است، مطمئن شدم که روی پلکسی نزدیک کپسول ها هیچ لکه قهوه ای وجود ندارد. شما می توانید از این مفهوم به چندین روش مختلف استفاده کنید و لزوماً لازم نیست اولین ایده ای که به ذهنتان می رسد را اجرا کنید.

8- متفاوت باشید

همچنین می توانید از ایده هایی که می بینید در کمپین های تبلیغاتی مختلف استفاده کنید. وقتی بچه بودم، یک تبلیغ آبمیوه در تلویزیون پخش می شد که در آن بچه کوچکی از یک گلابی بزرگ بالا می رفت و یک نی در آن می گذاشت تا آب میوه تازه بنوشد. من از این ایده به روش زیر استفاده کردم.

7- سادگی رمز موفقیت است

از یک راه آسان برای نمایش غذا استفاده کنید. برای مثال پاستا یکی از مهم ترین غذاهای ایتالیاست. من آن را در زیر به ساده ترین و مینیمالیستی ترین شکل ممکن نشان داده ام.

6- قطعه قطعه کردن

یکی از ساده ترین ایده های عکاسی از غذا، از بین بردن آن است. به عنوان مثال، یک همبرگر معمولی با اجزای جدا شده را تصور کنید.

برای این نوع عکاسی از غذا نیز به یک تکیه گاه یا پایه مناسب نیاز دارید و در هنگام نصب نیز باید راهی برای حذف آن پیدا کنید. ایده خوب دیگر این است که یک میوه یا سبزی را تکه تکه کنید و وانمود کنید که در هوا شناور است.

5- چیدمان

شما می توانید شیرینی ها را به روش های مختلف بچینید و برخی از این روش ها مانند آنچه در تصویر زیر می بینید بسیار ساده و قابل انتظار است.

نحوه چیدمان دیگر که چندان قابل پیش بینی نیست مانند شکل زیر است که شیرینی ها به شکل طاق در می آیند.

همچنین می توانید تکه های شکلات سفید را با فندق در آنها بچینید تا یک کوه برفی را شبیه سازی کنید. من عاشق این نوع ترکیب بندی روی پلکسی گلاس و عکاسی با زاویه کم هستم.

4- طراحی

از غذا برای نقاشی یا نوشتن استفاده کنید. در تصویر زیر با استفاده از برگ های چای روی میز کلمه TEA و یک فنجان چای را کشیده ام. مانند تمام عکس های این مقاله، پس زمینه تصویر شما باید سفید باشد. من یک تکه پلکسی شفاف داشتم و آن را با دو گل میخ وصل کردم. سپس از غذا برای ایجاد تصاویر، نمادها و کلمات مختلف روی آن استفاده کردم. برای اینکه مطمئن شوم پس زمینه عکس نهایی کاملا سفید است، یک فلاش سافت باکس زیر پلکسی قرار دادم.

3- رنگ ها در حرکت

عکاسی از غذاهای رنگارنگ یک لذت است. با استفاده از غذاهای رنگارنگ می توانید از غذاهای مختلف عکس های بسیار زیبایی بگیرید. اسمارتیز یکی از بهترین گزینه ها برای عکاسی از غذا است. این غذا کوچک و خوش رنگ است و می توانید آن ها را در رنگ ها و شکل های مختلف بچینید.

2- غذای فاسد

این ایده کمی عجیب است، اما عکس گرفتن از غذاهای فاسد یکی از بهترین ایده های ممکن است. این به دلیل بافت و رنگ خاص این نوع غذاست. به عنوان مثال به پرتقال فاسد و خشک شده در تصویر زیر نگاه کنید. کپک همچنین می تواند تاثیر زیادی در عکاسی از غذا داشته باشد.

1- ایجاد جو

سعی کنید فضای خاصی ایجاد کنید و موضوع خود را در آن به تصویر بکشید. برای ایده گرفتن می توانید از اصل غذا یا نحوه مصرف آن استفاده کنید. یکی از دوستانم فنلاندی است و یک بطری نوشیدنی به من داد.

اگرچه این 100٪ درست نیست، اما وقتی به فنلاند فکر می کنم، به وایکینگ ها فکر می کنم. بنابراین من کلاه وایکینگ او را قرض گرفتم، از یک کتری برای ایجاد جلوه مه استفاده کردم و سعی کردم با رعد و برق فضایی مرموز ایجاد کنم.

یک اتفاق افتاد که عکس من را بهتر از حد انتظارم کرد: فلاش را وارونه کردم تا بتوانم ویال را به عقب روشن کنم و فلاش را مخفی کنم، اما فراموش کردم پایه ها را پنهان کنم.

نتیجه این بود که سایه پاهای رعد و برق در پس زمینه پشت بطری به شکل خود کلاه وایکینگ ظاهر شد و این احساس را برانگیخت که روح وایکینگ در داخل بطری است.

یک نت پایانی: یک بوم بی نهایت

اگر متوجه شده باشید، تمام عکس های من مینیمال هستند و سعی می کنم صحنه را به هم نریزم و عناصر کمی در عکس هایم داشته باشم. من این سبک را دوست دارم و اجرای آن کاملا کاربردی است. شما اشیاء کمتری برای کار با آنها دارید و می توانید در هر جایی که بتوانید چند تکه پلکسی سفید یا مشکی را در آن قرار دهید عکس بگیرید. با این روش می توانید وسایلی را که به عنوان انبار غذا استفاده می کنید به راحتی حذف کنید و بوم بی پایانی برای کار داشته باشید.

بوم بی نهایت به این معنی است که با یک پس زمینه سفید یا سیاه می توانید به راحتی بزرگنمایی کنید و ترکیب بندی تصویر خود را با استفاده از ابزار برش فتوشاپ تغییر دهید. همچنین این قالب عکس امکان افزودن متن را به شما می دهد و می توانید متن مورد نظر را روی عکس درج کنید.

15 ایده خلاقانه برای عکاسی از غذا که باید در خانه امتحان کنید!