منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عکاسی از یک شهاب سنگ غول پیکر با دوربین زنگ در

عکاسی از یک شهاب سنگ غول پیکر با دوربین زنگ در

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

دوربین زنگ درب لحظه سقوط یک شهاب سنگ بزرگ بر فراز آلاسکا و روشن شدن آسمان شب را ثبت کرد.

این شهاب سنگ که حدود ساعت 5:45 صبح روز پنجشنبه به وقت محلی ثبت شد، با جو زمین برخورد کرد و نور درخشانی تولید کرد که به طور لحظه ای بخش زیادی از جنوب مرکزی آلاسکا را روشن کرد.

این فیلم باورنکردنی در بزرگترین شهر ایالت، آنکوریج، واقع در جنوب مرکزی آلاسکا فیلمبرداری شده است. این خبر را خبرگزاری رویترز به اشتراک گذاشته است.

همانطور که Digital Trends اشاره می کند، همه در این ساعت اولیه خواب نبودند و تعداد کمی از خوش شانس ها توانستند شاهد نمایش باشند.

یکی از شاهدان در وب سایت انجمن هواشناسی آمریکا نوشت: «این حرکت را به سمت شمال در پارک وی بونیفیس در آنکوریج دیدم.

من قبلاً بارش شهابی را دیده بودم و این شبیه هر چیزی بود که تا به حال دیده بودم … این رگه بسیار بسیار گسترده تر بود، نه مانند رگه های نازک ستاره های در حال تیراندازی یا بارش شهابی. من دو نفر را در ماشین همراهم داشتم که آنها هم آن را دیدند، یکی از آنها علاقه شخصی به عکاسی نجومی دارد و او قبول کرد که هرگز چنین چیزی ندیده است.

یکی دیگر نوشت: «در حال رانندگی با ماشینم بودم که یک نور درخشان پشت سرم آمد و آسمان را روشن کرد و سپس روی ماشینم آمد و سپس سفید روشن جلوی من با دم آبی روشن و سپس ناگهان ناپدید شد.

مارک کوند، استاد فیزیک در دانشگاه آلاسکا فیربنکس، به KUAC گفت که این رویداد احتمالاً بخشی از بارش شهابی Orsid است که از دنباله‌دار 8P/Tuttle سرچشمه می‌گیرد.

بارندگی اورسیدی از 22 آذرماه آغاز شده و تا 24 آذرماه فعال خواهد بود. طبق گفته EarthSky، Ursids معمولاً تنها حدود 5 تا 10 شهاب قابل مشاهده در ساعت تولید می کنند.

آنها خیلی تاریک نیستند، اما خیلی روشن هم نیستند. بیل کوک، مسئول دفتر محیط زیست شهاب سنگ ناسا گفت: “اورسیدها یک بارش شهابی خوب و با قدرت متوسط ​​هستند.”

مطمئناً آنها جمینیدها یا Perseids نیستند، اما اگر زمانی که در انتظار بابانوئل هستید از یک شهاب سنگ عکس بگیرید، ایده خوبی است.

اورسیدها که اغلب به دلیل نزدیکی به جمینیدها نادیده گرفته می شوند، در 13 دسامبر به اوج درخشندگی می رسند و تا 24 دسامبر قابل مشاهده هستند.