منو سایت

عکاسی محصول 360 درجه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عکاسی محصول 360 درجه

اگرچه کمی پیچیده به نظر می رسد، اما فرآیند بسیار ساده است. ما حتی به شما یاد خواهیم داد که چگونه با استفاده از لوازم DIY عکاسی 360 درجه از محصول بگیرید. در این آموزش عکاسی تبلیغاتی با ما همراه باشید.

عکاسی محصول 360 درجه چیست؟

فرآیند عکاسی محصول 360 درجه به طرز شگفت آوری ساده است. در بیشتر موارد، این فقط مستلزم قرار دادن یک محصول بر روی صفحه گردان است.

می توانید به تدریج صفحه را از چپ به راست یا برعکس (به صورت دستی یا خودکار) بچرخانید و هر بار یک عکس بگیرید.

پس از اتمام چرخش، تصاویر را در یک برنامه عکاسی محصول 360 درجه آپلود کنید که تصاویر را برای شما متحرک می کند.

وقتی فرآیند انیمیشن کامل شد، می‌توانید آن را دانلود کنید یا کد کوتاهی را که برنامه تولید می‌کند کپی کنید. پس از کپی کردن پیوند در یک وب سایت، بازدیدکنندگان می توانند با کشیدن تصویر به چپ یا راست، آن را جابجا کرده و مشاهده کنند.

عکاسی محصول 360 درجه

برای عکاسی محصول 360 درجه به چه ابزارهایی نیاز دارید؟

دوربین DSLR یا بدون آینه

برای جلوگیری از کار با حجم زیاد داده، بسیاری از عکاسان دوربین های کم کیفیت و با وضوح پایین را انتخاب می کنند.

در بیشتر موارد، یک دوربین سنسور 24 مگاپیکسلی کیفیت عالی را بدون کاهش سرعت وب سایتی که تصاویر 360 درجه محصول را نمایش می دهد، ارائه می دهد.

لنز Vario

از آنجایی که محصولات از نظر اندازه متفاوت هستند، شما به لنزی نیاز دارید که بتواند هم اجسام کوچک و هم بزرگ را قاب بندی کند. بهترین انتخاب استفاده از لنز زوم است. بنابراین، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بزرگنمایی یا کوچکنمایی کنید تا مطمئن شوید که محصول با عکس مطابقت دارد.

سه پایه

شما نمی خواهید در نهایت با تصاویر 360 تار مواجه شوید. برای به دست آوردن بهترین نتایج ممکن از تصاویر محصول خود، استفاده از سه پایه را عادت دهید.

از راه دور

برای فعال کردن دوربین به صورت بی سیم به یک کنترل از راه دور نیاز دارید. این تضمین می کند که هنگام گرفتن تصاویر 360 درجه از محصول، دستگاه به طور تصادفی تکان نخورد.

تکنیک نورپردازی

برای عکاسی محصول 360 درجه، به یک منبع نور روشن نیاز دارید تا بهترین نتایج ممکن را تضمین کنید. این بدان معناست که می توانید از LED یا فلاش استفاده کنید. در بیشتر موارد، برای اطمینان از روشنایی مطلوب، به دو یا سه لامپ نیاز دارید.

به علاوه برای عکاسی 360 درجه محصول به دو یا سه سافت باکس نیاز دارید. سافت باکس های مربعی بهترین انتخاب هستند، اگرچه چترها و سافت باکس های هشت ضلعی نیز به خوبی کار می کنند.

در بیشتر مواقع، عکاسی محصول 360 درجه نیازمند شرایط نوری ملایم برای دستیابی به سطوح کاملاً روشن و تصویری دقیق است. البته برای قرار دادن منبع نور به یک پایه نور نیز نیاز دارید. بسته به اینکه چند لامپ دارید، 2 یا 3 عدد کافی است.

صفحه در حال چرخش

تعدادی از برندهای تجهیزات عکاسی میزهای گردان برای عکاسی 360 درجه از محصولات را می فروشند. اما برای به دست آوردن نتایج حرفه ای نیازی به پرداخت پول زیادی ندارید.

در زیر نحوه ساخت آن را به شما آموزش می دهیم.

لوازم مورد نیاز برای ساخت سینی گردان دست ساز

بسیاری از میزهای گردان تجاری دارای موتوری هستند که به طور خودکار در مراحل دقیق می چرخد. اما این دستگاه ها می توانند سنگین و گران باشند.

خوشبختانه می توانید با استفاده از یک ابزار ساده یکی از این صفحات گردان را بسازید.

سینی چرخان

این به عنوان پلتفرم شما عمل می کند که برای تصاویر 360 درجه از محصول خود استفاده می کنید. قطر ایده آل آن باید حداقل 30 سانتی متر باشد تا اطمینان حاصل شود که می توانید اجسام بزرگ را روی آن قرار دهید.

نوار اندازه گیری و خودکار

خطوط نوار اندازه گیری به شما این امکان را می دهد که هنگام عکاسی 360 درجه از محصول خود، صفحه گردان را دقیقا حرکت دهید. در عین حال می توانید از قلم به عنوان نشانگر استفاده کنید تا به شما نشان دهد دقیقا چقدر صفحه را چرخانده اید.

مقوای سفید

شما به این به عنوان یک پلت فرم که می توانید روی صفحه گردان قرار دهید نیاز دارید. می توانید آن را به شکل گرد کمی بزرگتر از سطح صفحه گردان برش دهید.

شما همچنین می توانید از ورق اکریلیک سفید مانند من برای این پروژه استفاده کنید. این انعکاس خوبی ایجاد می کند و به سرعت نور پس زمینه را برمی گرداند.

تفنگ چسب

در نهایت، شما به یک تفنگ چسب نیاز دارید تا همه چیز را در جای خود نگه دارید. مراقب باشید زیرا چسب حرارتی می تواند بسیار داغ باشد.

عکاسی محصول 360 درجه

چگونه یک صفحه نمایش چرخان برای عکاسی 360 خود بسازیم؟

گام اول

متر نوار را به لبه بیرونی میز گردان وصل کنید. سپس وقتی دور تابه را کاملا پوشاندید بقیه تابه را برش بزنید.

عکاسی محصول 360 درجه

مرحله دوم

مقوا یا پانل اکریلیک برش خورده خود را روی سطح میز گردان قرار دهید. مطمئن شوید که کاملا در وسط قرار دارد تا محصول شما تعادل خود را از دست ندهد.

عکاسی محصول 360 درجه

مرحله سوم

قلم خود را با نوک تیز رو به متر روی میز قرار دهید.

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است می توانید آن را مستقیماً در مقابل دوربین یا با زاویه 45 درجه قرار دهید.

عکاسی محصول 360 درجه

نحوه ثبت تصاویر 360 درجه

گام اول

صفحه گردان 360 درجه را با استفاده از دستورالعمل هایی که در قسمت قبل ذکر کردیم، روی میز قرار دهید.

هنگامی که صفحه گردان را در جای خود قرار دادید، محصول خود را در مرکز قرار دهید و آن را بچرخانید تا مطمئن شوید که شل نیست. تنظیم کردن همه چیز ممکن است کمی طول بکشد، پس صبور باشید.

عکاسی محصول 360 درجه

مرحله دوم

تجهیزات روشنایی را راه اندازی کنید

من متوجه شده ام که نورپردازی با دو چراغ ساده ترین راه برای ثبت 360 درجه از یک محصول است.

برای ایجاد نور یکنواخت، کافی است اولین نور را بالای صفحه چرخان 360 درجه قرار دهید. یک سافت باکس هشت ضلعی به عنوان اصلاح کننده نور فلاش استفاده شد.

عکاسی محصول 360 درجه

سپس نور دوم را پشت سوژه قرار دادم تا یک نور پس زمینه ایجاد کنم.

ما از یک بوم بزرگ برای آستر استفاده کردیم، زیرا فضای زیادی پشت میز دارد. اما همیشه می توانید از سافت باکس بزرگ استفاده کنید.

عکاسی محصول 360 درجه

مرحله سوم

برای عکاسی 360 درجه از محصول، دوربین را روی سه پایه قرار دهید و رو به میز قرار دهید.

روی محصول زوم کنید و مطمئن شوید که فضای سفید کافی در اطراف آن وجود دارد. سپس به فوکوس دستی بروید و لنز را تنظیم کنید تا سوژه فوکوس شود.

وقتی صحبت از عکاسی محصول 360 درجه می شود، استفاده از حالت دستی دوربین بسیار مهم است. این به شما کنترل کامل بر تنظیماتی که استفاده می کنید می دهد.

برای حساسیت ISO، استفاده از عدد 100 بهترین انتخاب است. این به شما این امکان را می دهد که نویز تصاویر خود را تا حد ممکن کاهش دهید.

برای اطمینان از اینکه سوژه شما در فوکوس است، از دیافراگم بسته، چیزی بین f/8 و f/16 استفاده کنید. اگر نور خوبی دارید، از f/16 استفاده کنید. اما f/8 هنگام استفاده از LED خوب است.

سرعت شاتر به روشنایی نورهایی که استفاده می کنید بستگی دارد. با مقداری مانند 1/125 ثانیه شروع کنید. اگر تاریک است، بزرگنمایی کنید و عکس بگیرید. اگر هنوز به خوبی نوردهی نشده است، این روند را تکرار کنید تا زمانی که نوردهی خوبی به دست آورید.

اگر عکس محصول شما خیلی روشن است، سرعت شاتر را افزایش دهید.

فقط به خاطر داشته باشید که اگر از فلاش استفاده می کنید، فقط می توانید سرعت شاتر را تا 1/200 یا 1/250 افزایش دهید تا زمانی که شاتر همگام سازی با فلاش متوقف شود.

اگر به این مقدار رسیدید، از دیافراگم کمتری استفاده کنید تا زمانی که نوردهی صحیح را برای عکاسی محصول 360 درجه به دست آورید.

مرحله چهارم

حالت کنترل از راه دور دوربین را فعال کنید و یک عکس آزمایشی بگیرید تا ببینید که آیا کنترل از راه دور با دوربین شما کار می کند یا خیر.

وقتی این کار تمام شد، وقت آن است که میز گردان خود را 360 درجه بچرخانید. برای این کار به جایی که خودکار اشاره می کند توجه کنید.

می توانید از علامت 1 اینچی شروع به عکاسی کنید، سپس به آرامی صفحه شات محصول 360 درجه را روی علامت 2 اینچی بچرخانید و یک عکس دیگر بگیرید.

این کار را تکرار کنید تا دوباره به علامت 1 اینچ برسید، یعنی یک چرخش کامل انجام داده اید.

عکاسی محصول 360 درجه

گام پنجم

هنگامی که عکاسی 360 درجه محصول کامل شد، نوبت به ویرایش آنها در نرم افزار لایت روم می رسد.

ابتدا تصاویر را وارد لایت روم کنید. حالا روی Develop کلیک کنید و CTRL+A را انتخاب کنید تا همه تصاویر انتخاب شوند. با این کار تمام ویرایش های شما بر روی همه فایل ها اعمال می شود.

عکاسی محصول 360 درجه

در قسمت Develop Module، به نوار لغزنده Whites بروید و آن را حرکت دهید تا پس‌زمینه سفید به نظر برسد.

عکاسی محصول 360 درجه

سپس به Tone Curve رفته و Highlights، Lights، Darks و Shadows را تنظیم کنید. هدف این است که مطمئن شوید محصول 360 به خوبی در معرض دید قرار گرفته و رنگ های مناسبی دارد.

عکاسی محصول 360 درجه

هنگامی که ویرایش کامل شد، می توانید آنها را نمایش دهید.

گام ششم

تصاویر را به یک بیننده 360 درجه آپلود کنید.

نرم افزارهای زیادی برای عکاسی محصول 360 درجه وجود دارد که اکثر آنها نیاز به اشتراک دارند. اما برخی از آنها هستند که رایگان هستند.

من اسپینزم را توصیه می کنم زیرا استفاده از آن بسیار راحت تر از سایرین است.

هنگامی که حساب خود را ایجاد کردید، روی آپلود در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. سپس Files را انتخاب کنید و تصاویری را که می خواهید به تصویر 360 تبدیل کنید انتخاب کنید.

عکاسی محصول 360 درجه

پس از اتمام آپلود فایل های محصول 360 توسط Spinzam، یک ابزار برش روی صفحه ظاهر می شود.

آن را تنظیم کنید و مطمئن شوید که محصول شما در وسط قرار دارد. وقتی راضی شدید روی Next کلیک کنید.

عکاسی محصول 360 درجه

سپس می توانید عنوان، برچسب و توضیحات را به فایل خود اضافه کنید

عکاسی محصول 360 درجه

پس از کلیک بر روی آپلود، فقط چند دقیقه طول می کشد تا عکس محصول 360 شما ظاهر شود.

در زیر می توانید نتیجه پروژه ای که انجام دادیم را مشاهده کنید:

عکاسی محصول 360 درجه

نتیجه

عکاسی محصول 360 درجه به تجهیزات استودیویی نیاز دارد. اگر تجهیزات عکاسی استودیویی دارید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک صفحه گردان 360 درجه برای عکاسی محصول بسازید.

به من اعتماد کنید، آنقدرها هم که فکر می کنید پیچیده نیست.