منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عکس افقی ⭐| چگونه عکس های عمودی را افقی کنیم؟

عکس افقی ⭐| چگونه عکس های عمودی را افقی کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عکس افقی ⭐| چگونه عکس های عمودی را افقی کنیم؟

تعیین اینکه کدام یک از عکس‌های شما مورد توجه قرار می‌گیرد همیشه کار دشواری است. آیا تا به حال به یکی از عکس های خود نگاه کرده اید و از گرفتن آن به صورت افقی پشیمان شده اید؟ اگر بخواهید یک عکس را بچرخانید چه اتفاقی می‌افتد؟ چگونه می توان عکس عمودی مینیمالیستی برش خورده پرتره را به عکس منظره به راحتی تغییر داد؟


تعداد بازدید: 22136
زمان آموزش: 5

چگونه عکس های عمودی را افقی کنیم؟

فهرست مقالات [نمایش]

این را بعد از اینکه یکی از دوستان قدیمی من برای خرید یکی از عکس های من این سوال را مطرح کرد متوجه شدم. من یک عکس مینیمالیست از یک افق با امواج دریا آرام و آسمان آبی دارم. این خریدار احتمالی به من گفت که این عکس بسیار آرامش بخش است و همان چیزی است که من می خواهم روی دیوار داشته باشم، اما می خواهم بدانم آیا می توانم آن را در حالت افقی چاپ کنم یا خیر.

شما می توانید به سادگی قسمت های بزرگی از بالا و پایین عکس را برش دهید تا آن را به صورت یک عکس افقی چاپ کنید، اما این کار ترکیب و عمق میدان عکس را کاملاً به هم می زند و تاثیر منفی روی عکس می گذارد.

خوشبختانه، با استفاده از ابزار مقیاس‌گذاری Content Aware موجود در فتوشاپ، می‌توانید این کار را به روشی بسیار آسان انجام دهید. من فقط لایه را کپی کردم، اندازه بوم را باز کردم و عرض را روی 200٪ تنظیم کردم.

آموزش افقی کردن عکس

سپس مقیاس Content Aware را انتخاب کردم، که می‌توانید آن را از منوی ویرایش پیدا کنید، سپس لبه‌های تصویر را به حاشیه‌های گسترده جدید کشیدم.

عکس را عمودی کنید

این فرآیند بسته به پیچیدگی اشیا و وجود ساختارها یا افراد خاص در تصویر می تواند پیچیده تر باشد، اما مفهوم کلی این اثر در این راه قابل اجرا است. می‌توانید عکس‌های قبل و بعد را بررسی کنید تا ببینید این تکنیک چقدر موثر است.

افقی سازی یک عکس عمودی

عکس را افقی کنیدشما به وضوح می توانید تفاوت بین تمایل به از دست دادن بخش هایی از تصویر را با برش یا استفاده از این روش ببینید.

از آنجایی که هر دو جهت اغلب در دسترس نیستند، دانستن چگونگی تغییر اندازه تصاویر بدون کشش یا تحریف بیش از حد آنها می تواند مفید باشد. فتوشاپ یک نرم افزار بسیار کاربردی و قدرتمند است که می تواند در ویرایش حرفه ای تصاویر به شما کمک زیادی کند. ما در آکادمی نورنگار دوره های مختلف ویرایش آنلاین و حضوری برگزار می کنیم که با شرکت در این دوره ها می توانید به یک متخصص تبدیل شوید. ما علاوه بر دوره فتوشاپ مقدماتی پیشرفته، دوره های ویرایش عملی دیگری مانند آموزش لایت روم و نرم افزارهای دیگر را برگزار می کنیم. تمامی دوره ها توسط مجرب ترین اساتید برگزار می شود و در پایان گواهینامه معتبر گذراندن دوره تخصصی دریافت خواهید کرد.

چه زمانی استفاده از مقیاس‌بندی آگاه از محتوا به شما کمک کرده است؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

دسته بندی ها

نرم افزار عکاسی

برچسب ها

آموزش ویرایش عکس

اشتراک گذاری

در فیس بوک مشترک شوید

عضویت در تلگرام

در گوگل پلاس مشترک شوید

در واتس اپ مشترک شوید