نکات + ترفندهای عکاسی از جواهرات ⭐ و تنظیمات مناسب دوربین

نکات + ترفندهای عکاسی از جواهرات ⭐ و تنظیمات مناسب دوربین

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا تصاویر جواهرات در مجلات و کاتالوگ ها زیباتر و براق تر از زندگی واقعی هستند؟ یا چرا عکس حلقه شما شبیه این عکس ها نیست؟ عکاسی از جواهرات این کار آسانی نیست، حداقل تا زمانی که عکاس به اصول اولیه تسلط پیدا کند. برای گرفتن یک عکس زیبا از یک جواهر باید با وضوح، نوردهی و نور آشنا باشید و بدانید که چگونه آنها را در هر شرایطی تغییر دهید تا بهترین عکس را بسازید. البته نگران نباشید، اگرچه کمی سخت به نظر می رسد، اگر فقط کمی با عکاسی باشد کنترل دستی با رعایت نکات این مقاله دوربین دیجیتال خود را بشناسید، می توانید عکس های جواهرات عالی بگیرید.

این راهنمای عکاسی از جواهرات نه تنها نحوه عکاسی از جواهرات را به شما آموزش می دهد، بلکه به شما کمک می کند تا بفهمید چه چیزی آن را در عکس ها برجسته می کند. با ما در این مقاله درباره آموزش عکاسی تبلیغاتی همراه باشید.

جواهرات خود را تمیز کنید

اولین قدم در عکاسی از جواهرات این است که مطمئن شوید قطعه ای که می خواهید عکاسی کنید کاملا تمیز شده است. چیزهایی که ممکن است هنگام ثبت با دوربین دیجیتال با وضوح بالا نبینید می توانند عکس را خراب کنند.

اگر موردی که می خواهید عکاسی کنید نیازی به تمیز کردن کامل ندارد، کافی است قبل از شروع عکاسی، آن را با یک پارچه میکروفیبر مرطوب پاک کنید. در صورت امکان، خرید یک جفت دستکش پارچه ای برای جلوگیری از باقی ماندن اثر انگشت روی جواهرات، ایده بدی نیست.

از لنز ماکرو استفاده کنید

مهمترین وسیله عکاسی که برای عکاسی از جواهرات نیاز دارید، لنز ماکرو است. هنگام عکاسی با دوربین DSLR، یک لنز ماکرو به شما این امکان را می‌دهد تا بهترین عکس‌ها را با اندازه‌ای بزرگ‌تر از سوژه خود بگیرید. به همین دلیل، لنزهای ماکرو نسبتاً گران هستند.

نکته ای که در خرید لنز ماکرو باید به آن توجه کنید این است که داشتن دو لنز ماکرو می تواند مفید باشد. یک لنز با فاصله کانونی کوتاه که به شما امکان می دهد از فاصله بسیار نزدیک تری به سوژه عکاسی کنید و می توانید از آن برای برجسته کردن جزئیات ظریف جواهرات بزرگتر در عکس استفاده کنید و لنز دیگری با فاصله کانونی بیشتر که به شما امکان می دهد. به شما این امکان را می دهد که از فاصله بیشتری از سوژه عکس بگیرید.

عکاسی از نمای نزدیک ممکن است باعث شعله ور شدن لنز روی سوژه شود. برای حل این مشکل می توانید در وسط یک کاغذ سفید سوراخی ایجاد کنید و لنز را از آن عبور دهید و دوربین و سایر تجهیزات را بپوشانید. این همچنین مقداری نور را به سوژه شما منعکس می کند.

آن را پیچیده نکنید

بهترین راه برای نشان دادن یک جواهر این است که اجازه دهید به خودی خود بدرخشد. این امر به ویژه در مورد جواهراتی که رنگ ها و طرح های پیچیده زیادی دارند صادق است. به جای شلوغ کردن عکس با جواهرات دیگر و داشتن پس‌زمینه‌ای که می‌تواند حواس مخاطب را پرت کند، شاید بهتر باشد جواهرات را در یک چیدمان مینیمال قرار دهید.

سعی کنید سوژه را روی یک میز چوبی ساده یا روی یک سطح سفید یا براق قرار دهید یا بخشی از سوژه را بزرگ کنید و بقیه سوژه را خارج از کادر قرار دهید و همزمان با استفاده از دیافراگم باز، پس زمینه را نیز قرار دهید. بر

دوربین را ثابت نگه دارید

یکی از بهترین راه ها برای عکاسی از جواهرات با وضوح کامل، استفاده از سه پایه و در صورت امکان از ریموت کنترل است. اگر از سه پایه و کنترل از راه دور استفاده می کنید، لرزش دوربین شما به حداقل می رسد و کادری که روی سوژه بسته اید ثابت می ماند و کار تنظیم فوکوس و نور بسیار آسان تر می شود.

با دقت تمرکز کنید

هدف معمول در این سبک از عکاسی برجسته کردن قطعه اصلی جواهرات است، به عنوان مثال الماس اصلی یا سنگ های قیمتی روی یک دستبند، بنابراین شانس خوبی وجود دارد. فوکوس خودکار از آنها استفاده کن. با این حال، هنگام عکاسی نزدیک، فوکوس ممکن است کمی دشوار باشد، بنابراین باید بعد از هر عکس کمی زوم کنید و فوکوس را با دقت بیشتری بررسی کنید. اگر فوکوس دقیق نیست، دوباره فوکوس کنید و پس از بررسی تصویر فوکوس را قفل کنید.

قبل از اینکه عکاسی خود را به پایان برسانید، مطمئن شوید که چند عکس خوب داشته باشید که در آن تمام قطعه جواهرات کاملاً در فوکوس باشد. اگر برای یک کاتالوگ عکاسی می کنید، معمولاً فضای محدودی در کاتالوگ وجود دارد و بیش از یک یا دو عکس در هر محصول نیست، بنابراین باید عکس هایی داشته باشید که تمام جزئیات و ظرافت های جواهر را نشان دهد. این ممکن است غیرممکن به نظر برسد، اما با تکنیک همپوشانی فوکوس امکان پذیر است. در این تکنیک باید چندین عکس بگیرید که در هر کدام قسمتی از جواهرات در فوکوس باشد و در نهایت با ترکیب این عکس ها می توانید عکسی بگیرید که تمام جواهرات در آن فوکوس باشد.

تعادل رنگ سفید را تنظیم کنید

عدم توجه به تراز سفیدی یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی است که هنگام عکاسی از جواهرات مرتکب می شود. در صورتی که هدف از عکاسی از جواهرات مستندسازی و فروش آن باشد، عکس نهایی باید دارای رنگ دقیق باشد. احتمالاً نمی خواهید از یک انگشتر نقره با طلا در آن عکس بگیرید!

برای جلوگیری از این مشکل، تعادل رنگ سفید را به صورت دستی تنظیم کنید تا تصویر گرفته شده دقیقاً شبیه سوژه باشد. از کارت خاکستری نیز می توان برای تنظیم دقیق تراز سفیدی استفاده کرد. همچنین می توانید در حالت RAW عکس بگیرید تا به راحتی تعادل رنگ سفید را در حین ویرایش تغییر دهید.

روشنایی را تغییر دهید

فلزات و نگین های مورد استفاده در جواهرات براق هستند و ممکن است انعکاس و دوربین خود را در آنها بیابید که مطلوب نیست.

حذف انعکاس در عکاسی از جواهرات یک فرآیند آزمون و خطا است. همانطور که قبلا ذکر شد، یک ورق کاغذ را روی لنز خود قرار دهید تا از نمایان شدن لنز در جواهرات جلوگیری کنید و همچنین مقداری نور را بر روی قطعه منعکس کنید.

از رنگ های متضاد استفاده کنید

برای ایجاد یک عکس جذاب و قوی می توانید جواهرات را روی سطوح رنگارنگ و جذاب قرار دهید و از رنگ های متضاد استفاده کنید. بهتر است ترکیب رنگ های مختلف را امتحان کنید و ببینید چه رنگی مکمل جواهرات شماست.

استفاده از یک رنگ ثابت یا چندین سایه از همان رنگ به برجسته شدن سوژه شما کمک می کند. البته به یاد داشته باشید که بهتر است میزان رنگ ها و طیف های رنگی را به حداقل برسانید تا حواس بیننده عکس را پرت نکنید.

چیدمان خود را بهبود بخشید

ایرادی ندارد که در چیدمان خود کمی خلاق تر باشید. اگر می خواهید عکس جالب تری داشته باشید، این به شما بستگی دارد، فقط مطمئن شوید که عناصر زیادی در عکس وجود نداشته باشد که بیننده را از تمرکز روی جواهرات منحرف کند.

به عنوان یک قانون کلی در عکاسی، عکس را ساده نگه دارید و نحوه تعامل پس زمینه، رنگ ها و سایر عناصر تصویر با سوژه را در نظر بگیرید. آنها همیشه باید قطعه جواهرات را تکمیل کنند و به برجسته شدن آن در عکس کمک کنند.

مجموعه عکس جواهرات

کارگاه عکاسی جواهرات یکی از دوره های پرطرفدار است که در آکادمی نورنگار برگزار می شود. اگر قصد دارید در این زمینه خاص و جالب کار کنید، می توانید در این زمینه فعالیت کنید کارگاه یک روزه اگر نمی توانید در تهران باشید، شرکت کنید، نگران نباشید. مادر آکادمی نورنگار با برگزاری دوره های دانلودی و آنلاین شرایطی را فراهم کرده ایم تا تمامی علاقمندان به هنر بتوانند بهترین نتیجه را در آموزش عکاسی و سایر آموزش های مرتبط به دست آورند. هم دوره آموزشی عکاسی صنعتی می تواند به شما کمک کند تا با تمام تکنیک های عکاسی طنز و تبلیغاتی آشنا شوید و به عنوان یک متخصص در این زمینه کسب درآمد کنید.

برای اطلاع از آخرین اخبار سایت نورنگار و همچنین دریافت کد تخفیف ارزشمند 20 هزار تومان ایمیل خود را وارد کنید.