منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

در سال های اخیر عکاسی با تلفن همراه به یکی از شاخه های جدی و محبوب هنر و البته درآمدزا تبدیل شده است. در زیر نکاتی را در قالب آموزش هایی در مورد نحوه گرفتن عکس های هنری با گوشی مرور کرده ایم که به شما کمک می کند تا عکس های جذاب تری نسبت به قبل بگیرید.

هنر عکاسی با موبایل یک هنر جذاب و خلاقانه است. اگر با نکات مهم آن آشنا هستید. این نکات را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

نکات و ترفندهای کاربردی در مورد نحوه آموزش گرفتن عکس های هنری با گوشی

آیا تا به حال فکر کرده اید که یک گوشی هوشمند مدرن برای گرفتن عکس های هنری کافی است؟ دوربین‌های گوشی‌های هوشمند در سه سال گذشته جذاب‌تر شده‌اند و شرکت‌های مختلف وضوح دوربین گوشی را افزایش داده‌اند، لنزهای بیشتری را اضافه کرده‌اند و ویژگی‌های مختلف دیگر را اضافه کرده‌اند. با این توضیحات و رعایت نکات زیر عجیب نیست که با گوشی خود عکس های زیبا و جذاب بگیرید و آنها را به اشتراک بگذارید.

همیشه لنزهای خود را تمیز کنید

با توجه به اینکه حمل گوشی راحت تر از دوربین حرفه ای است، احتمال کثیف شدن لنز بیشتر است. قبل از گرفتن عکس، باید از تمیز بودن لنز خود مطمئن شوید. به جای استفاده از گوشه پیراهن یا پارچه نخی مرطوب که می تواند به لنز آسیب برساند، از یک پارچه میکروفیبر برای تمیز کردن لکه های لنز دوربین خود استفاده کنید.

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

به ترکیب و قاب توجه ویژه ای داشته باشید

ترکیب بندی یکی از نکات مهم در یادگیری عکس های هنری با گوشی و حتی عکاسی معمولی است. از خطوط شبکه برای متعادل کردن عکس استفاده کنید. یکی از ساده‌ترین و بهترین راه‌ها برای بهبود عکس‌های موبایل، روشن کردن خطوط شبکه دوربین است. این یک سری خطوط بر روی صفحه نمایش دوربین گوشی هوشمند شما قرار می دهد که بر اساس “قاعده یک سوم” است، یک اصل از ترکیب عکاسی که می گوید یک تصویر باید به یک سوم تقسیم شود، هم افقی و هم عمودی. ، بنابراین شما 9 قسمت دارید. بر اساس این نظریه، اگر نقاط دیدنی را در این تقاطع ها یا در امتداد خطوط قرار دهید، عکس شما متعادل تر و زیباتر می شود و به بینندگان اجازه می دهد با آن ارتباط برقرار کنند.

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

کادربندی هنرمندانه می‌تواند به ذهن خلاق نیاز داشته باشد، اما خوشبختانه می‌توانید از دوربین خود برای کادربندی و ترکیب عکس‌های خود استفاده کنید. در iOS، به تنظیمات بروید و دوربین را انتخاب کنید. از آنجا، Grid را فعال کنید تا یک پوشش برای عکاسی قانون یک سوم در برنامه دوربین انجام دهد. در دستگاه‌های Android، به تنظیمات > برنامه‌ها > دوربین بروید و خطوط شبکه را انتخاب کنید. به قانون ترکیب بندی در مقاله، چگونه از قانون یک سوم در عکاسی استفاده کنیم؟ توجه کامل داشته باشید.

نور مهمترین چیز در یادگیری عکاسی هنرمندانه با گوشی است

سعی کنید منابع نوری مناسب را پیدا کنید، خواه لامپ باشد، چند لامپ داخلی یا حتی نور شمع. حتی می توانید از چراغ قوه در گوشی هوشمند دیگری استفاده کنید تا منبع نور ثابت تری داشته باشید. ایجاد سایه با منابع نوری ذکر شده می تواند حس درام و رمز و راز را به عکس هنری شما اضافه کند. سایه ها همچنین می توانند برای پنهان کردن یا مبهم کردن برخی از عناصر در یک عکس استفاده شوند.

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

کمتر از دکمه شاتر استفاده کنید

فشار دادن دکمه شاتر اغلب باعث سوسو زدن تصویر می شود. شاتر از راه دور یک وسیله جانبی ایده آل برای عکاسی از سوژه هایی است که به تصویر پایدارتر یا پرتره های شخصی نیاز دارند. به جای شاتر، می‌توانید از دستیار Google خود بخواهید عکس بگیرد، سلفی بگیرد یا تایمر عکس را در تلفن‌های هوشمند اندرویدی فعال کند. البته در iOS، سیری اپلیکیشن دوربین را برای شما باز می کند، البته باید خودتان دکمه را فشار دهید.

گوشی را ثابت نگه دارید

هنگام آموزش گرفتن عکس های هنری با گوشی یکی از مواردی که بسیار توصیه می شود استفاده از سه پایه است. یک سه پایه خوب … کاملا ضروری است، اما اغلب توسط عکاسان گوشی های هوشمند نادیده گرفته می شود. سه پایه های امروزی برای عکاسی با گوشی های هوشمند عالی هستند و اغلب آگنوستیک هستند، به این معنی که تقریباً برای هر مدل گوشی می توانید از آنها استفاده کنید.

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

زاویه مناسب برای هنر عکاسی با موبایل را پیدا کنید

یکی از مهم ترین نکات در یادگیری نحوه گرفتن عکس های هنری با گوشی، توجه به زاویه مناسب سوژه است. عکسبرداری از زوایای مختلف را آزمایش کنید. هنگام عکاسی از کودکان، عکاسی از آنها از زاویه ای پایین تر می تواند به انتقال احساس واقعی تری کمک کند. همچنین هنگام عکاسی از یک منظره طبیعی یا یک ساختمان بزرگ، عکاسی از زاویه رو به بالا برای ایجاد تصاویر دراماتیک و قوی بسیار عالی است.

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

فوکوس دوربین خود را تنظیم کنید

دوربین های تلفن امروزی به طور خودکار روی پیش زمینه عکس شما فوکوس می کنند. برای تنظیم جایی که می‌خواهید لنز دوربینتان فوکوس کند، برنامه دوربین را باز کنید و روی جایی که می‌خواهید واضح‌تر باشد ضربه بزنید. سپس یک آیکون مربع یا گرد باید روی صفحه دوربین شما ظاهر شود و عکس شما را مجدداً فوکوس کند تا همه محتوای داخل آن نماد قرار بگیرد.

روی یک موضوع تمرکز کنید

هنگام یادگیری نحوه گرفتن عکس های هنری با گوشی، نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید تمرکز روی یک موضوع جالب است. بنابراین هنگام گرفتن عکس از یکی، زمان بیشتری را برای یافتن سوژه اختصاص دهید. برخی از عکاسان حرفه ای می گویند که سوژه نباید کل کادر را پر کند و دو سوم عکس باید فضای منفی باشد که به برجسته شدن سوژه کمک کند. پس از گرفتن عکس، می‌توانید از فیلترها و برنامه‌ها برای واضح‌تر کردن سوژه‌تان استفاده کنید یا آن را برش دهید تا سوژه‌تان به درستی کادربندی شود. روشنایی، کنتراست و اشباع عکس نیز بر این اساس قابل تنظیم است.

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

با یادگیری نحوه عکاسی هنرمندانه با گوشی، فضای منفی را جدی بگیرید

“فضای منفی” به مناطق اطراف و بین اشیاء در یک تصویر اشاره دارد. وقتی فضای خالی زیادی را در یک عکس قرار دهید، سوژه شما بیشتر برجسته می شود. برای مثال در عکس زیر فضای نگاتیو شامل آسمان، منظره طبیعی وسیع و دریا می شود.

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

برای درک هنر عکاسی با موبایل، بازی با بازتاب ها را فراموش نکنید

تصویری با سوژه واضح و انعکاس در یک سطح بسیار هنرمندانه و جذاب است و بازی با انعکاس یکی از مهم ترین نکات در آموزش گرفتن عکس های هنری با گوشی است. گودال های آب، مقادیر بیشتر آب، آینه ها، عینک های آفتابی، لیوان های نوشیدنی و سطوح فلزی صیقلی برای این کار عالی هستند.

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

استفاده از خطوط راهنما مهم است

در برخی عکس ها خطی وجود دارد که چشم بیننده را به قسمت خاصی از کادر می کشاند که به این خطوط پیشرو می گویند. آنها می توانند مستقیم یا گرد باشند. برای درک بهتر این مفهوم، به پله ها، نماهای ساختمان، ریل قطار، جاده ها یا حتی مسیری در میان جنگل فکر کنید. خطوط راهنما برای ایجاد حس عمق در یک تصویر عالی هستند و می توانند عکس شما را هدفمند طراحی کنند.

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

به دنبال تقارن در هنر عکاسی با موبایل باشید

تقارن یکی از نکات مهم در یادگیری عکس های هنری با گوشی است. تقارن را می توان به عنوان «حس زیبای تناسب و تعادل» در یک تصویر تعریف کرد و تصاویری که دارای تقارن هستند می توانند به طرز باورنکردنی برای چشم خوشایند باشند. در عکاسی، تقارن معمولاً به معنای ایجاد تصویری است که می تواند به دو قسمت مساوی تقسیم شود که تصاویر آینه ای از یکدیگر هستند. این مفهوم با انعکاس یادگیری عکس های هنری با گوشی کمی متفاوت است – تقارن را می توان “در طبیعت” یافت.

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

با رنگ های داخل عکس بازی کنید

وقتی عکس سیاه و سفید است، آیا چیزی در عکس به جز یک شی رنگی وجود دارد که توجه شما را جلب کند؟ برنامه هایی وجود دارند که به طور خودکار یک تصویر را به مقیاس خاکستری تبدیل می کنند و به شما امکان می دهند قسمت های مورد نظر خود را رنگ آمیزی کنید. حذف رنگ از کل عکس به جز سوژه اصلی می تواند به برجسته شدن سوژه کمک کند.

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

از نزدیک شدن به هنر عکاسی با موبایل خودداری کنید

هنگام عکاسی از راه دور، زوم کردن روی چیزی که می خواهید عکاسی کنید وسوسه انگیز است. اما در واقع بهتر است از زوم استفاده نکنید، به خصوص دیجیتال. این می تواند عکس را دانه دانه، تار یا پیکسلی نشان دهد. در عوض، سعی کنید به موضوع خود نزدیک شوید. مگر اینکه حیوان وحشی باشد، در این صورت توصیه می کنیم فاصله خود را حفظ کنید.

نوردهی را به صورت دستی در برنامه دوربین تنظیم کنید

تنظیم نوردهی نیز برای یادگیری نحوه گرفتن عکس های هنری با گوشی بسیار مهم است.یکی دیگر از ویژگی های دوربین موبایل که می توانید به صورت دستی تنظیم کنید نوردهی است. ضربه زدن روی صفحه در حالی که دوربین گوشی شما روشن است، نه تنها لنز را روی یک سوژه جدید مجدداً فوکوس می کند، بلکه نوردهی را به طور خودکار تنظیم می کند. برای تغییر نوردهی، برنامه دوربین را باز کنید و روی صفحه ضربه بزنید. هنگامی که لنز را دوباره فوکوس می‌کنید، یک نماد خورشید بسیار کوچک و یک مقیاس عمودی خواهید دید. به آرامی انگشت خود را روی ترازو به سمت بالا و پایین بکشید تا سطح نور را تنظیم کنید.

عکس های غیر متعارف بگیرید

در حالی که ترکیب بندی بخش بزرگی از یادگیری گرفتن عکس های هنری با گوشی شما است، گاهی اوقات تصاویر جالب از دل ایده های جالب و منحصر به فرد بیرون می آیند. سعی کنید در مورد آنچه می‌گیرید خارج از چارچوب فکر کنید – بینندگان شما ممکن است از یک موضوع جالب یا غیرمنتظره غافلگیر شوند.

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

از یک لنز خارجی برای هنر عکاسی با موبایل استفاده کنید

اگر دوست دارید با گوشی خود عکس های باکیفیت و هنرمندانه بگیرید، لنزهای خارجی برای شما مناسب هستند. در واقع، انواع مختلفی از لنزها وجود دارد که می توان آنها را به بالای لنز دوربین اصلی گوشی هوشمند خود متصل کرد، مانند لنزهای با زاویه دید عریض، این لوازم جانبی می توانند عکس های با کیفیت و زاویه ای کاملاً جدید را در اختیار شما قرار دهند. یک کیت عالی برای این، کیت لنز موبایل Apxel 10-in-1 است.

از ویرایش نترسید

نکته نهایی برای گرفتن عکس های هنری با گوشی که مکمل کار شما هستند، ویرایش است. علاوه بر برنامه هایی مانند فتوشاپ، خود نرم افزار دوربین گوشی و اپلیکیشن های مختلف فیلتر دارای ابزارهای مختلف ویرایش عکس هستند.

هنر عکاسی با موبایل 7 نکته برای گرفتن عکس های بهتر با تلفن همراه

علاوه بر مواردی که گفتیم، نکته مهم دیگری نیز وجود دارد که برای یادگیری عکاسی هنری با گوشی باید به آن توجه کنید، دقت در انتخاب سوژه جدید و منحصر به فرد. اگر چیز دیگری در ذهن دارید، آن را با ما در میان بگذارید.

برای اطلاع از آخرین اخبار سایت نورنگار و همچنین دریافت کد تخفیف ارزشمند 20 هزار تومان ایمیل خود را وارد کنید.